Usługi

Więcej
niż dostawa

Usługa Home Delivery to serce naszej działalności, to co nas jednak wyróżnia, to fakt, że nasze dostawy nie kończą się na transporcie zamówionych produktów. Wierzymy, że kompleksowa obsługa posprzedażowa to coś czego klienci nie tylko potrzebują, ale na co zasługują. To właśnie dlatego celem dostaw w EXPERT jest umożliwienie użytkowania zamówionego produktu bezpośrednio po zakończeniu dostawy, niezależnie od gabarytu czy złożoności montażu, bądź instalacji.

W ramach dostaw z EXPERT oferujemy zarówno dostawy produktów meblowych (w tym mebli w paczkach, mebli bryłowych i tapicerowanych), jak również produktów RTV i AGD wraz z odbiorem zużytego sprzętu w celu jego utylizacji.

Pracownicy Expert montujący meble kuchenne

Transport

Usługa transportu realizowana jest za pośrednictwem wyspecjalizowanej floty samochodów marki Mercedes Sprinter, przystosowanych do transportu towarów gabarytowych ze szczególnym uwzględnieniem mebli oraz sprzętu RTV/AGD. Każdy transportowany przez nas produkt zostaje zabezpieczony i unieruchomiony za pośrednictwem pasów transportowych w celu wyeliminowania możliwości uszkodzenia w trakcie dostawy.

Dbamy o to, by każda dostawa realizowana była terminowo, dlatego poza precyzyjnym planowaniem dbamy również o stan techniczny naszych pojazdów. Każde z naszych aut poddawane jest regularnym testom, zaś ich wiek nie przekracza 2 lat, dzięki czemu mamy gwarancję, że zamówione towary zostaną dostarczone, bez nieprzyjemnych niespodzianek na trasie.

Usługa wniesienia towaru

EXPERT to więcej niż dostawa, dlatego każdy transportowany przez nas produkt wnoszony jest przez zespół doświadczonych fachowców niezależnie od wagi i piętra. Również dostępność windy nie ma dla nas znaczenia - nasi pracownicy to ludzie od zadań specjalnych, dla których zadowolenie klienta jest rzeczą najważniejszą.

Montaż mebli

W ramach transportu produktów meblowych oferujemy zarówno montaż mebli w paczkach jak i montaż mebli bryłowych i tapicerowanych. Nasze zespoły zaopatrzone są we wszelkie niezbędne narzędzia umożliwiające przygotowanie zamówionych mebli do ich użytkowania bezpośrednio po dostawie, zaś sam montaż realizowany jest zgodnie z instrukcją producenta i zasadami bezpieczeństwa.

W trakcie realizacji montażu fachowcy mają na względzie nie tylko poprawność realizacji, ale również bezpieczeństwo mienia i otoczenia domu klienta, tak, by żaden z elementów wystroju nie uległ uszkodzeniu. Po zrealizowanej usłudze montażowej zespół sprawdza poprawność wykonania, a także jakość wszystkich elementów ruchomych takich jak prowadnice czy zawiasy zapoznając klienta ze sposobem użytkowania.

Montaż i instalacja RTV/AGD

W ramach transportu produktów RTV/AGD oferujemy ich montaż i instalację. Nasi Experci posiadają wszelkie wymagane uprawnienia, w tym uprawnienia gazowe, a także uprawnienia elektryczne SEP do 1kV, dzięki czemu dajemy gwarancję poprawnej i bezpiecznej realizacji. Niezależnie od zamówionego produktu oferujemy podłączenie do każdego rodzaju instalacji (gazowej, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej) dając klientom możliwość cieszenia się zamówionymi produktami RTV/AGD od pierwszych chwil po dostawie.

Nasze zespoły instalacyjne przechodzą regularne szkolenia nie tylko z zakresu instalacji, ale również z zakresu stosowania nowych rozwiązań przez producentów. Każdy z instalatorów posiada profesjonalne narzędzia umożliwiające nawet najbardziej złożoną instalację, a także niezbędne detektory (takie jak detektory przewodów czy wycieku gazu), dzięki czemu mamy pewność, że zamówiony produkt zostanie zainstalowany z najwyższą troską o bezpieczeństwo klientów i ich mienia.

Ustawienie zgodnie z aranżacją

Każdy zamówiony produkt po zrealizowanym montażu bądź instalacji, ustawiany jest na życzenie klienta zgodnie z aranżacją w miejscu docelowego użytkowania. W przypadku produktów meblowych oraz RTV/AGD posiadających możliwość wypoziomowania, zespół dokonuje stosownej regulacji nóżek.

Wyniesienie zbędnych opakowań

W zależności od decyzji klienta, wszystkie zbędne opakowania, a także elementy zabezpieczające pozostałe po rozpakowaniu i montażu/instalacji, mogą zostać pozostawione (np. w przypadku chęci zwrotu towaru) lub zabrane przez zespół realizujący zlecenie. W tym wypadku opakowania zostają wyniesione na życzenie klienta, do wskazanego pojemnika komunalnego.

Odbiór zużytego sprzętu i utylizacja

Na życzenie klientów odbieramy niepotrzebne elementy oraz zużyty, bądź zepsuty sprzęt AGD lub RTV. Przyjeżdżamy pod wskazaną lokalizację, wynosimy, odpowiednio zabezpieczamy i wywozimy towar do miejsca utylizacji. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami i dbałością o środowisko naturalne.

Magazynowanie towaru

Uzupełnieniem naszej oferty jest logistyka magazynowa umożliwiająca nam obsługę zleceń na terenie całego kraju z gwarantowanymi dostawami w przeciągu 48 godzin. Nasze magazyny zlokalizowane są w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Sosnowcu, Szczecinie, Wrocławiu, a także w Warszawie, gdzie mieści się nasz magazyn centralny.

Stawiamy na nowoczesne rozwiązania gwarantujące płynny przesył towarów między magazynami, oraz sprawną dystrybucję do klienta końcowego. Dzięki dedykowanemu systemowi zarządzania stanami magazynowymi (WMS) połączonym z naszym autorskim systemem zarządzania transportem (TMS), jesteśmy w stanie śledzić losy każdej przesyłki od momentu jej rejestracji w systemie, aż po moment rozpakowania i instalacji/montażu w domu klienta. W ramach logistyki magazynowej oferujemy kompleksową obsługę na powierzchni magazynowej: wyładunek, dekonsolidację, kompletację, składowanie, sortowanie, magazynowanie, zabezpieczenie przesyłki, inwentaryzację, raportowanie, co-packing oraz przygotowanie do dystrybucji.

Większość naszych magazynów, to magazyny wysokiego składowania klasy A o powierzchni przekraczającej kilka tysięcy metrów kwadratowych umożliwiające rozładunek/załadunek kilkunastu aut na raz. Całość wspierana zapleczem sprzętowym w postaci wózków wysokiego składu, wózków niskiego podnoszenia, corlett i wózków meblowych, a także wykwalifikowanymi zasobami ludzkimi, jest dla naszych partnerów gwarancją przepływu towaru jakiej oczekują.

Logistyka kontraktowa

Uzupełnieniem naszej oferty jest kompleksowa obsługa transportowo-magazynowa, dzięki której pozwalamy naszym partnerom na szybkie stworzenie ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Posiadanie własnych magazynów, personelu, a także zakup i implementacja systemów pociąga za sobą duże wydatki. Projektowanie i planowanie łańcucha dostaw, przetwarzanie zamówień, zarządzanie zapasami oraz transportem i dystrybucją towarów są zazwyczaj bardzo kosztowne, jak również czasochłonne. Dodatkowo koszty prowadzenia własnego magazynu obarczone są jego ubezpieczeniem, zaś ryzyko związane z samodzielnym magazynowaniem produktów bez stosownego doświadczenia jest wysokie.

Z EXPERT nasi partnerzy otrzymują to wszystko z gwarancją pomyślnej realizacji popartej wieloletnim doświadczeniem. Dzięki realnym oszczędnościom, zarówno materialnym jak i oszczędności czasu, pozwalamy naszym partnerom na skupieniu się na ich głównym profilu działalności bez podejmowania zbędnego ryzyka oraz kosztu. W ramach logistyki kontraktowej oferujemy zarówno stałą obsługę zleceń transportowych i przesyłu międzymagazynowego, jak również dedykowane transporty całopojazdowe (FTL) oraz transport "częściowy" (LTL) umożliwiający znaczną redukcję wydatków dzięki konsolidacji ładunku w ramach transportu wahadłowego.

To co nas wyróżnia poza zasobami ludzkimi i materialnymi to nasza wiedza i umiejętności będące gwarancją prawidłowego prowadzenia magazynów jak również planowania całego łańcucha dostaw. Całą odpowiedzialność za wszelkie procedury, a także bezpieczeństwo towarów na różnych etapach spoczywa na nas, dzięki czemu masz gwarancję, że przepływ Twoich towarów i dostawy do klientów są we właściwych rękach.