Poznaj Rohlig SUUS Logistics

Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw, przywiązując szczególną wagę
do zaangażowania i profesjonalizmu
w obsłudze klientów.

Rohlig SUUS Logistics to polski operator logistyczny o globalnych możliwościach. W ramach kompleksowej obsługi logistycznej zapewnia transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, Project Cargo oraz obsługę celną. Dzięki temu oferuje klientom najlepsze rozwiązania, optymalnie dopasowane do ich potrzeb. Wśród obsługiwanych przez Rohlig SUUS Logictics firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

W Europie spółka stworzyła partnerski system drobnicowy obsługujący ponad 300 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. W Polsce zbudowała własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 godziny. Od lat Rohlig SUUS Logistics jest znane również z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

Fracht morski i lotniczy realizowany jest w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co., obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizowane są w centrach logistycznych o powierzchni ponad 300 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania.

Rohlig SUUS Logistics zwiększa możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce. W ostatnich latach uruchomione zostały oddziały w Czechach, Słowenii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech.

Głównym celem spółki jest dostarczanie najwyższej jakości usług klientom w obszarze zaawansowanych projektów logistycznych oraz złożonych procesów łańcucha dostaw.

31 lat doświadczenia

30 oddziałów w Polsce

300 000 m2 powierzchni centrów logistycznych

2 000 zatrudnionyych pracowników

8 specjalizacji

EUsługi SUUS
Logo Rohlig SUUS Logistics

2020 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział na Słowacji oraz w Rumunii.

2019 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział w Słowenii.

2018 - Firma otwiera 3 oddziały w Czechach i jeden oddział na Węgrzech.

2016 - ROHLIG SUUS Logistics ponownie zyskuje miano Trzeciego Operatora Logistycznego w Polsce w rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej.

2015 - Firma zajęła 3 miejsce w TOP 3 operatorów, świadczących kompleksowe usługi logistyczne w rankingu TSL 2014 (kategoria: usługi logistyczne).

2014 - ROHLIG SUUS Logistics został nagrodzony 1. miejscem w Rankingu Business Proces Outsourcing Companies.

2013 - Firma wprowadza na rynek nowy produkt GoEast - pakiet usług logistycznych na wschód dla przedsiębiorców z całego świata. Po raz pierwszy ROHLIG SUUS Logistics przekracza obroty 500 mln zł. W tym samym roku zajmuje 3 miejsce pośród największych operatorów w kategorii: Usługi Logistyczne, według rankingu TSL opublikowanego w Dzienniku Gazeta Prawna

2011 - Nowa era rozwoju: początek implementacji nowej architektury korporacyjnej IT oraz program rozwoju sieci centrów logistycznych zwiększających możliwości operacyjne m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

2009 - Rebranding - zmiana nazwy i formy prawnej firmy z Rohlig Poland Sp. z o.o. na ROHLIG SUUS Logistics SA.

2006 - Wykup menedżerski 100% udziałów w Rohlig Poland przez Tadeusza Chmielewskiego. Dzięki temu firma staje się spółką niezależną kapitałowo od grupy Rohlig & Co, jednocześnie pozostając partnerem sieci w Polsce.

2002 - Uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością 9001:2000.

2000 - Przejęcie 25% udziałów w spółce przez Tadeusza Chmielewskiego oraz dołączenie do elitarnego Klubu Polskiej Rady Biznesu.

1999 - Przeniesienie siedziby spółki do nowoczesnego terminalu biurowo-magazynowego w Piasecznie, pod Warszawą.

1990 - Rozpoczęcie działalności spółki Rohlig Poland Sp. z o.o. i otwarcie pierwszego biura w Polsce. Firma powstaje jako Joint Venture kilku przedsiębiorstw, m.in. Rohlig Continental, Elektrim SA i LOT SA.

1989 - Uzyskanie, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zezwolenia na utworzenie spółki Joint Venture z udziałem kapitału zagranicznego.