Expert łączy siły z SUUS

Więcej niż współpraca!

EXPERT oraz Rohlig SUUS Logistics łączą swoje siły! Z dniem 28 grudnia staliśmy się częścią polskiej grupy Rohlig SUUS Logistics - jednego z największych operatorów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej! Fakt ten niesie za sobą szereg korzyści operacyjnych, których beneficjentami będą także nasi partnerzy biznesowi.

Bycie częścią grupy Rohlig SUUS Logistics zwiększa nasze możliwości operacyjne - dzięki wykorzystaniu oddziałów i sieci magazynów na terenie całego kraju zwiększamy naszą dostępność, szybkość realizacji zleceń, a także znacznie powiększamy naszą sieć dystrybucyjną, ponadto połączenie to sprawia, że możemy zaoferować Klientom kompleksową ofertę omnichannel opartą na globalnym portfolio usług Rohlig SUUS Logistics – od logistyki magazynowej, przez transport drogowy, kolejowy, lotniczy, morski czy intermodalny, aż po usługi agencji celnych czy specjalistyczne doradztwo.

Korzyści dla obsługiwanych przez nas salonów i sklepów jest znacznie więcej - zwiększamy powierzchnię magazynową, co pozwoli nam podnosić możliwości przesyłowe, liczbę realizowanych zleceń, a także pomoże rozwinąć naszą ofertę w ramach logistyki kontraktowej. Korzystając na wymianie doświadczeń i wiedzy z jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej usprawniamy wiele procesów operacyjnych i komunikacyjnych - wspólnie z Rohlig SUUS pracujemy nad rozwojem narzędzi kontroli jakości serwisu, wdrażając procedury gwarantujące doskonalenie poziomu obsługi Klienta, aby dostarczać zadowolenie w najlepszy możliwy sposób.

Z dumą i wielkim optymizmem rozpoczynamy nowy rozdział w funkcjonowaniu spółki EXPERT, a praca ramię w ramię z Rohlig SUUS Logistics sprawia, że nasza oferta będzie jeszcze bardziej dopasowana do potrzeb naszych Klientów!

Poznaj Rohlig SUUS Logistics

Zajmujemy się zarządzaniem logistyką
i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do zaangażowania
i profesjonalizmu w obsłudze klientów.

Jesteśmy polskim operatorem logistycznym o globalnych możliwościach. W ramach kompleksowej obsługi logistycznej zapewniamy transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, Project Cargo oraz obsługę celną. Dzięki temu proponujemy naszym klientom najlepsze rozwiązania, optymalnie dopasowane do ich potrzeb. Wśród obsługiwanych przez nas firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

W Europie stworzyliśmy partnerski system drobnicowy obsługujący ponad 300 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. W Polsce zbudowaliśmy własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 godziny. Od lat jesteśmy znani też z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

Fracht morski i lotniczy realizujemy w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co., obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizujemy w centrach logistycznych o powierzchni ponad 300 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania.

Jednocześnie zwiększamy możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce. W ostatnich latach uruchomiliśmy oddziały w Czechach, Słowenii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech.

Naszym głównym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług klientom w obszarze zaawansowanych projektów logistycznych oraz złożonych procesów łańcucha dostaw.

31 lat doświadczenia

30 oddziałów w Polsce

300 000 m2 powierzchni centrów logistycznych

2 000 zatrudnionyych pracowników

8 specjalizacji

EUsługi SUUS
Logo Rohlig SUUS Logistics

2020 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział na Słowacji oraz w Rumunii.

2019 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział w Słowenii.

2018 - Firma otwiera 3 oddziały w Czechach i jeden oddział na Węgrzech.

2016 - ROHLIG SUUS Logistics ponownie zyskuje miano Trzeciego Operatora Logistycznego w Polsce w rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej.

2015 - Firma zajęła 3 miejsce w TOP 3 operatorów, świadczących kompleksowe usługi logistyczne w rankingu TSL 2014 (kategoria: usługi logistyczne).

2014 - ROHLIG SUUS Logistics został nagrodzony 1. miejscem w Rankingu Business Proces Outsourcing Companies.

2013 - Firma wprowadza na rynek nowy produkt GoEast - pakiet usług logistycznych na wschód dla przedsiębiorców z całego świata. Po raz pierwszy ROHLIG SUUS Logistics przekracza obroty 500 mln zł. W tym samym roku zajmuje 3 miejsce pośród największych operatorów w kategorii: Usługi Logistyczne, według rankingu TSL opublikowanego w Dzienniku Gazeta Prawna

2011 - Nowa era rozwoju: początek implementacji nowej architektury korporacyjnej IT oraz program rozwoju sieci centrów logistycznych zwiększających możliwości operacyjne m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

2009 - Rebranding - zmiana nazwy i formy prawnej firmy z Rohlig Poland Sp. z o.o. na ROHLIG SUUS Logistics SA.

2006 - Wykup menedżerski 100% udziałów w Rohlig Poland przez Tadeusza Chmielewskiego. Dzięki temu firma staje się spółką niezależną kapitałowo od grupy Rohlig & Co, jednocześnie pozostając partnerem sieci w Polsce.

2002 - Uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością 9001:2000.

2000 - Przejęcie 25% udziałów w spółce przez Tadeusza Chmielewskiego oraz dołączenie do elitarnego Klubu Polskiej Rady Biznesu.

1999 - Przeniesienie siedziby spółki do nowoczesnego terminalu biurowo-magazynowego w Piasecznie, pod Warszawą.

1990 - Rozpoczęcie działalności spółki Rohlig Poland Sp. z o.o. i otwarcie pierwszego biura w Polsce. Firma powstaje jako Joint Venture kilku przedsiębiorstw, m.in. Rohlig Continental, Elektrim SA i LOT SA.

1989 - Uzyskanie, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zezwolenia na utworzenie spółki Joint Venture z udziałem kapitału zagranicznego.